Merhaba!

Ben Ayşegül Bayındır , beni yakından tanımak ve size faydası olduğunu düşündüğüm bilgilerimi paylaşmama ne dersin ?

Ayrıca sizlere bir konuda daha bilgi vermek isterim: Lisans eğitimimi Sosyoloji Bölümünde tamamladıktan sonra sırası ile Yaratıcı Drama Eğitmenliği, Disleksi Eğitmen Eğitimi, Çocuk Resimleri Analizi, Oyun Terapisi Eğitimi, Montessori Eğitmen Eğitimi, NLP Pratisyenlik Eğitimi, Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi gibi bu sayfada okumuş olduğunuz tüm alanlarda uzmanlık belgelerimi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca yazdığım kitabın size ve bebeğinize çok faydalı olduğunu düşünüyorum

Mutlaka bilgi almayı ve satın almayı unutmayın!https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=products%2Fproductdetail&product_id=495912

Aldığım dersler ve sizinle paylaşmak istediğim tüm bilgilerimi sitemde bulabilirsiniz

Ayşegül Bayındır Blog Yazısı Kategorisi

Ayşegül Bayındır, “Masal Tadında Bebek Yemekleri”
Tam da annelerin ihtiyacı olan bir kitap
Kitap ay ay ve öğün öğün ayrılmış 3 Uzman Çocuk Doktoru onaylıdır

Her ebeveyn, bebeğinin zihin Gelişimi iyi olsun ister. Bebeğiniz 6. ayından itibaren onunla rutin olarak kitap inceleme saatleri ayarlamak hem size hem de ona iyi gelecektir. Peki nasıl kitaplar seçmeliyiz?

Emzirmek, emmek anne-bebek arasındaki en masum ilişkilerden biridir. Emzirmek bebeğin özellikle hayatının başlangıcındaki ana besin kaynağı ve anne/bebek arasında özel bir bağ kurulmasına yardımcı olan duygusal bir süreçtir. Bebek kendini anne kucağında, göğsünde rahat ve güvende hisseder ancak bu dönemin bir de bitişi var. Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi …

Uzmanlar tuvalet eğitimi için en uygun zamanın 24-36 ay arası olduğunu belirtmekle birlikte bu aralığın bir kaç ay fark edebileceğini de söylüyor.
Genellikle kız çocukları 29.ay erkek çocukları 31.ay itibari ile tuvalet eğitimini kazanmış olurlar. Bir sağlık sorunu yoksa ve bu süreler uzamışsa bir uzmandan destek almak gerekebilir.

Öncelikle şunu belirteyim ilk 15-20 gün anne ve bebek birbirine beslenme düzeni anlamında alışana dek emzik verilmesini uzmanlar önermiyor, kolesistokin salgılanmasına yol açıp tokluk hissi yarattığı için anne memesini emmek istemeyebilir bebek.

Ayşegül Bayındır Aldığım eğitimler ve ilgili belgelerini menüden daha detaylı inceleyebilirsiniz

  • Eğitim Adı Yaratıcı Drama
  • Eğitim Adı Disleksi Eğitmen Eğitimi
  • Eğitim Adı Çocuk Resimleri Analizi
  • Eğitim Adı Oyun Terapisi Eğitimi
  • Eğitim Adı Montessori Eğitmen Eğitimi
  • Eğitim Adı NLP Practitioner
  • Eğitim Adı Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi